شورای راهبردی روابط عمومی شرکتهای پتروشیمی علیه ویروس کرونا

نشست خبری نمایندگان مجمع روابط عمومی شرکت های پتروشیمی منطقه ماهشهر با حضور تعدادی از اصحاب رسانه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری نشان :

به گزارش روابط عمومی شرکت عملیات غیرصنعتی  و خدمات صنایع پتروشیمی نشست خبری نمایندگان مجمع روابط عمومی شرکت های پتروشیمی منطقه ماهشهر با حضور تعدادی از اصحاب رسانه این شهرستان برگزار شد.

در این نشست آقایان معاوی رئیس روابط عمومی پتروشیمی بندرامام(ره)، فرجی رئیس روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، صیفوری رئیس روابط عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس، کیایی رئیس روابط عمومی شرکت پتروشیمی تندگویان و شعبانلو رئیس روابط عمومی شرکت عملیات غیرصنعتی حضور پیدا کردند و بخشی از اقدامات شرکت های پتروشیمی  در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی و اقدام علیه ویروس کرونا را تشریح کردند.

معاوی به عنوان سخنران ابتدایی این نشست با اشاره به اجرای طرح غربالگری روزانه در شرکت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و اعمال محدودیت‌‌ در این شرکت‌ها اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور چهار جلسه شرایط اضطراری با حضور مدیران عامل شرکت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار و مصوبات و تدابیری در این خصوص اتخاذ شده است.

امین معاوی با بیان اینکه با تصویب شورای راهبردی صنایع پتروشیمی منطقه، بیمارستان‌های شهرستان بندرماهشهر برای مقابله با ویروس کرونا تجهیز شده‌اند، افزود: بیمارستان طب صنعت پتروشیمی (بیمارستان صنایع پتروشیمی) به‌عنوان بیمارستان مرجع شناسایی و معرفی شده تا مردم شهرستان بندرماهشهر را در راه مبارزه با ویروس کرونا  تحت پوشش قرار دهد و تمام خدمات این بیمارستان به بیماران کرونایی نیز رایگان بوده است.

رئیس روابط عمومی پتروشیمی بندرامام(ره) با بیان بخش دیگری از همراهی شورای راهبردی با جریان ضدکرونایی در منطقه گفت: شرکت پتروشیمی کارون از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر آب ژاول به ۲۷ شهرستان از استان خوزستان و ۱۳ استان دیگر کشور ارسال کرده است. همچنین با تخصیص بودجه از سوی شورای راهبردی صنایع پتروشیمی ۱۷۰ هزار لیتر از این محصول .در مناطق مختلف شهرستان بندرماهشهر به‌صورت رایگان توزیع شده است

فرجی رئیس روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نیز در ادامه این نشست با تشریح بخش دیگری از اقدامات شورای راهبردی، نخستین اقدام پیشگیرانه در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی را صیانت از سلامت نیروی انسانی در شرکت های پتروشیمی دانست.

وی از آغاز فعالیت یک سرمایه گذار بخش خصوصی در راستای تولید ماسک سه لایه  خبر داد که به زودی شهرستان بندرماهشهر را چه در این مقطع و چه در مواقع آلودگی هوا و گرد و خاک از بیرون شهرستان بی نیاز می کند.

فرجی در توضیح بخش دیگری از اقدامات ضدکرونایی شرکت های پتروشیمی مستقر در سازمان منطقه ویژه گفت: در راه بهره‌گیری از توان  لجستیک سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تاکنون مجموعاً ۳۹ مأموریت و 1320 نفرساعت اقدامات گندزدایی در سطح شهرستان بندرماهشهر انجام شده است و همچنین تاکنون ۲۱ هزار بطری نیم‌لیتری مواد ضدعفونی‌کننده بر پایه الکل از سوی شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی به ادارات و مراکز درمانی شهرستان بندرماهشهر اهدا شده است.

مسعود شعبانلو رئیس روابط عمومی شرکت عملیات غیرصنعتی نیز در این نشست  جزئیات هزینه های صورت گرفته از محل اعتبارات شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی در راستای مقابله با ویروس کرونا را تشریح  کرد و گفت: تاکنون در قسمت های مختلفی از جمله تهیه آب ژاول، خرید لباس و کیت کامل جهت پرستاران و پزشکان، خریداری 11 دستگاه ونتیلاتور و سونوی پرتابل، خرید تجهیزات مصرفی، مواد ضدعفونی کننده الکی، گلیسیرین و ایزوپروپیل مترون، تامین مواد غذایی عوامل درگیر با ویروس کرونا و گروه های جهادی پدافند زیستی، خریداری دوربین حرارتی در بیمارستان طب صنعت پتروشیمی و فرودگاه بندرماهشهر، تامین ماسک ستاد بحران خوزستان، تقدیر از پرستارن و پزشکان درگیر با جریان مقابله علیه کرونا در شهرستان بندرماهشهر، خرید تجهیزات و اجاره نقاهتگاه بیماران کرونایی و ارائه خدمات آموزشی گام های موثری از سوی شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی برداشته شده که هزینه اقدامات صورت گرفته تاکنون بیش از 125 میلیارد ریال بوده است.

 

نظرات کاربران