قرنطینه را به فرصت تحکیم روابط خانوادگی تبدیل کنیم

یک روانشناس گفت: این روزها با قرنطینه فرصت خوبی ایجاد شده و در این دوره تاریخی خانواده‌ها باید از کنار هم بودن یکدیگر لذت ببرند و قرنطینه خانگی را به فرصت تحکیم روابط خانوادگی تبدیل کنند.

به گزارش شهرآرانیوز، مجید صفاری‌نیا تصریح کرد: بهتر است مخابرات در این شرایط کرونایی که مردم در خانه مانده اند، هزینه مکالمه تلفن را کاهش دهد.

او با اشاره به اینکه در شرایطی هستیم که تغییر سبک زندگی برایمان اتفاق افتاده و انسان موجودی سازگار است، گفت: این قصه جدید باعث ایجاد تغییر سبک زندگی مردم شده به طوری که ایجاد بی حوصلگی می‌کند، لذا زیاد ماندن در خانه مانند غم عصر جمعه است به طوری که این موقعیت ایجاد استرس می‌کند و تفاوت‌های شخصی با در خانه ماندن خود را نشان می‌دهد.

این روانشناس با اشاره به اینکه در این شرایط باید تعامل پررنگ‌تر شود، افزود: الان زمانی است که می‌توان از فرصت‌ها استفاده کرد، باید تمرین همدلی کنیم، باید با همسرمان گفتگو و مذاکره کنیم و از برچسب زدن‌های منفی پرهیز کنیم.
صفاری‌نیا بیان کرد: باید الگوی روان شناختی و رفتاری را ارائه کنیم تا مردم در این شرایط بتوانند اوضاع را مدیریت کنند، باید جنبه‌های مثبت را در شخصیت طرف مقابل تشویق کرد.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

نظرات کاربران